Odkryj Centrum Biznesowe Vanta w Skawinie

Witamy w Centrum Biznesowym VANTA, wyjątkowym miejscu, gdzie biznes spotyka się z komfortem i nowoczesnością. Położone w sercu biznesowej części Skawiny, VANTA Business Center jest idealnym miejscem dla firm i przedsiębiorców poszukujących przestrzeni do spotkań biznesowych, organizacji wydarzeń firmowych czy poszukujących siedziby dla swojej firmy. Otoczone zielenią i wyposażone w duży parking, Centrum VANTA zapewnia doskonałe warunki dla prowadzenia biznesu i wypoczynku.

Nasza oferta obejmuje:

SALE KONFERENCYJNE

Dysponujemy czterema nowocześnie wyposażonymi salami konferencyjnymi, które są idealne na organizację spotkań biznesowych, szkoleń, warsztatów czy konferencji. Sale mogą być konfigurowane w różnych ustawieniach, aby sprostać potrzebom naszych Klientów, zapewniając przy tym dostęp do nowoczesnego sprzętu audio-wizualnego.

Zobacz więcej

APARTAMENTY

Dla gości przybywających z daleka oferujemy komfortowe apartamenty, zapewniające wysoki standard zakwaterowania. Każdy apartament jest w pełni wyposażony, co gwarantuje niezależność i wygodę podczas pobytu.

Zobacz więcej

RESTAURACJA

Nasza restauracja to doskonałe miejsce na spotkania biznesowe, lunch czy po prostu chwilę relaksu przy doskonałym jedzeniu. Menu oferuje szeroki wybór dań, przygotowanych z myślą o zróżnicowanych preferencjach kulinarnych naszych gości.

Zobacz więcej

POWIERZCHNIE BIUROWE

Oferujemy elastyczne rozwiązania powierzchni biurowych, dostosowane do potrzeb nowoczesnych przedsiębiorstw. Nasze biura są idealne dla firm w każdym rozmiarze, od startupów po duże korporacje, zapewniając im prestiżową lokalizację oraz dostęp do szerokiej gamy udogodnień.

Zobacz więcej

Zdjęcia obiektu

Poznaj naszą historię

Teren na którym powstał obiekt VANTA Business Center ma niezwykła historię. Od czego wszystko się zaczęło?

Historia naszego budynku sięga lat 30 XX wieku, kiedy to powstał plan budowy jednej z najnowocześniejszych w Europie, jak na owe czasy Huty Aluminium w Skawinie. Lokalizacja została wybrana nieprzypadkowo. Bliskość Krakowa zapewniała dostęp do kadry i wiedzy uniwersyteckiej. Budowę huty rozpoczęto w 1939 roku, została ona jednak przerwana przez wybuch II wojny światowej. Przedsięwzięcie ukończono dopiero w lipcu 1954 roku.

Nowoczesny kompleks na miarę XX wieku zajmował powierzchnię 60 hektarów czyli 600 000m2. Był to projekt ogromnej skali, który pociągnął za sobą bieg dalszej historii Skawiny…

Od roku 1955 nastąpił burzliwy rozwój miasta, które stało się ważnym ośrodkiem przemysłowym. Skawińska Huta Aluminium zatrudniała w okresie świetności 2 500 osób, których sprowadzano z odległych rejonów całej Polski. Budowano nowe osiedla mieszkaniowe, rozbudowywano sieć wodociągową i kanalizacyjną. W 1962 roku ukończono budowę elektrowni Skawina, również dla potrzeb i zapotrzebowania sąsiadującej z nią Huty. Elektrownia Skawina do dnia dzisiejszego obsługuje większą część Krakowa i Skawinę. Huta Skawina była jednym z największych przedsiębiorstw rejonu, zapewniając miejsca pracy, przyczyniając się do intensywnego rozwoju infrastruktury oraz rozwoju Skawiny jako ośrodka przemysłu i przedsiębiorczości.

Zapotrzebowanie gospodarki na aluminium w latach 70 -tych było ogromne, rozwój gospodarczy, cele strategiczne opierały się na produkcji tego metalu. Produkcja zwiększała się z produkowanych w 1955 roku 20 tyś. ton do 55 tyś. ton w 1980 roku. Niestety nie szło to w parze z unowocześnianiem produkcji i technologii Huty w Skawinie. W stosowanym procesie produkcyjnym wykorzystywano elektrolizę. Wydzielający się w czasie procesu produkcyjnego fluor był szkodliwy dla ludzi i środowiska, dlatego też 1 stycznia 1981 roku Huta Aluminium w Skawinie została zamknięta.

Od lat 80-tych następował proces prywatyzacji terenów i budynków po dawnych zakładach Huty. Obecnie teren ten stanowi druga co do wielkości strefa gospodarcza w Skawinie.

Przepych, bogactwo a przede wszystkim rozmiar przedsięwzięcia jakim była budowa 60 hektarowych zabudowań Huty Aluminium w Skawinie są zauważalne do dnia dzisiejszego. Architektura budynków, zagospodarowanie terenu, infrastruktura techniczna oparta była o najwyższe standardy owych czasów. Na wjeździe na teren przedsiębiorstwa w otoczeniu ponad hektarowego terenu zielonego stał budynek Dyrekcji, stanowiący reprezentacyjną siedzibę Dyrektorów Huty. Przestrzeń terenu, przestronne wnętrza, sale wykładowe, gabinety dyrektorów urządzone były ze smakiem i pełniły funkcję wizytówki tego miejsca.

Po kompleksowym ponad 3- letnim remoncie budynku wraz z aranżacją terenu zielonego we wnętrzach budynku Dyrekcji Huty w 2021 roku powstał kompleks dedykowany dla biznesu o nazwie VANTA Business Center. Cieszymy się, iż nasz budynek ma tak barwną i ciekawą historię.

Spotkajmy się w VANTA Business Center w Skawinie, gdzie nowoczesność łączy się z tradycją i historią !